Ні для кого не буде секретом, що для того, щоб завжди залишатись цікавою людиною та розумним співрозмовником для всіх, треба читати, читати і ще раз читати. При чому читати вдумливо та регулярно! На жаль, сьогодення в нас таке, що люди все рідше беруть в руки книгу, частіше замінюючи її інтернетом. Технічний прогрес на лице, але забувати про справжні книжки все ж не варто. Психологами давно доведено, що люди, які багато читають - здоровіші (мається на увазі не фізичне здоров"я,а психічне), успішніші та впевненіші в собі.
Усі про це знають, усі кивають головами, коли їм говориш про користь від читання художньої літератури, а як тільки видається вільна хвилинка усі хапаються за мишку і поринають у віртуальний світ. Я не виняток, хоча, все ж, я чесно стараюсь читати щодня, хоча б по півгодинки і по декілька десятків сторінок. Я сподіваюсь, що це тримає мене в "читальному" тонусі :)
Моє завдання на сьогодні переконати всіх людей, які хоч раз зайшли сюди, взяти книгу і прочитати її. Хоча б одну, - це для початку. Тому я склала топ 10 фактів про користь читання художньої літератури. Ось вони:
1. Читання художньої літератури різної направленості, різних жанрів, різних авторів передбачає освоєння вами нової термінології, слів, притаманних тому чи іншому жанру, автору тощо. Зазвичай такі слова рідко зустрічаються в розмові з подружкою по телефону і тому читання таких творів розширює ваш загальний кругозір, збагачує словниковий запас та підвищує вашу загальну грамотність.
2. За рахунок читання покращуються ваші розмовні навички. Ви вчитесь думати і формулювати своє висловлювання чітко, зрозуміло і красиво. Крім того, книжки розбудять у вас талант оповідача, після парочки книжок ви почнете розповідати навіть буденні історії так, що ваші друзі вас засхоплено слухатимуть і вражено кліпатимуть очима:)
3. Психологи стверджують, що читання допомагає знизити вірогідність стресів. Погодьтеся, дуже актуально у наш час. Час від часу навіть найвитриваліші люди страждають від стресів. У такий період життя треба лікуватись за допомогою хорошої книжки. Ритміка та багатство художнього тексту має властивість заспокоювати нерви та допомагає повернути психіку у нормальний стан. Особливо корисно в такому випадку читання перед сном.
4. Читання розвиває пам"ять, логіку та мислення. Надіюсь, що всі з курсу літератури в школі/університеті пам"ятають, що не існує жодного художнього твору без теми та основної ідеї. Якраз для їх визначення наш мозок активізує всі процеси. Ми характеризуємо персонажів, осмислюємо їхні дії, візуалізуємо образи, описані в книзі, за допомогою нашої уяви та фантазії, аналізуємо стиль автора. Крім того, ми постійно маємо тримати в голові імена героїв, місць, попередні події, це стимулює розвиток пам"яті та логіки.
5. Читання подовжує молодість. Давно всім відомо, що ми старіємо тоді, коли старіє наш мозок. Читання тримає нашу голову в постійному тонусі, змушує її працювати і таким чином, не дає старіти. Дівчата, усі ми особливо не хочемо старіти, звідси всі ці ботокси-шмотокси, може краще книжечку почитати, а?)
6. Читання робить нас більш творчими та креативними. Працюючий мозок генерує велику кількість ідей, які можна почерпнути з книжок і втілити в життя.
7. Читання покращує концентрацію. Коли ти читаєш, книга вимагає повної віддачі, тому обов"язковою умовою ретельного читання є концентрація лише на тому, що ти читаєш. Ця навчика стане у нагоді під час будь-якої іншої діяльності.
8. Читання допомагає приємно і з користю проводити вільний час. Вам ніколи не набридне читати книги, бо їх настільки велика кількість, що вам не вистачить і всього життя, щоб всі їх перечитати. Можна читати різні жанри та різних авторів, поки ви знайдете саме свою книгу. Але коли це станеться, ви почуватиметесь найщасливішою людиною на планеті.
9. Читання робить ваш погляд аналітичним. Через призму книжок ви буде краще розуміти оточуючий світ, людей, що поряд, навіть самого себе. Література багата на безмежну кількість різнопланових образів, серед яких обов"язково відшукається хтось схожий на вас.
10. Читання дарує спокій та умиротворення. Тут і пояснювати нічого не треба, просто уявіть собі: осінній дощовий день, ви в теплому светрі, поряд муркоче котик, в руці чашка теплого какао, в іншій - книга. Хіба це не найкрутіше, що може бути? Хіба не це і є спокій?
Таким затишним пунктом я і хочу закінчити, надіюсь, хоч хтось, прочитавши це, подумає про альтернативу інтернету, телевізору, комп"ютерним іграм, альтернативу, яка називається КНИГА.
РАДИМО ПРОЧИТАТИ!